Nalazite se ovde:Naslovna » Sport » Prvi poraz KK „Borac Mozzart Sport“-a

Prvi poraz KK „Borac Mozzart Sport“-a

28. oktobar 2013.

Iako su košarkaši KK „Borac Mozzart Sport“-a očekivali četvrtu pobedu u šampionatu, gosti iz Niša su bili bolji i zasluženo slavili rezultatom 69:81. KK „Konstantin“ je bio sigurniji tokom celog meča dok su igrači „Borca“ prikazali priličnu indisponiranost. U gostujućem sastavu dvocifreni učinak ostvarila su četvorica igrača, a najefikasniji je bio Barać sa 16 poena. Kod košarkaša „Borca“ više od deset poena dala su trojica igrača, a najefikasniji je bio Cvetković sa 14 postignutih poena.
Najefikasniji u prvih deset minuta bio je Filip Dumić sa 11 poena.
U finišu prvog poluvremena nekoliko početničkih grešaka u dodavanju, plus veliki broj promašaja za tri poena je rezultovao vođstvom gostiju od pet poena pre odlaska na odmor. U prvih 20 minuta gosti su bili uspešniji u pokušajima za tri i dva poena, dok je „Borac Mozzart Sport“ bio bolji u skokovima.
Ni na početku trećeg perioda „Borac Mozzart Sport“ nije mogao da dođe do svoje igre pa su gosti stigli do prve dvocifrene razlike 32:42, a ubrzo i najveće prednosti 32:46. Igrači „Borca“ nisu imali rešenje u napadu, a gostima je svaki šut prolazio kroz obruč. Pri rezultatu 39:51, dosuđena je tehnička greška gostujućem treneru, ali su domaći iskoristili samo slobodna bacanja. Veći deo treće deonice Čačani su igrali presing što se delimično isplatilo i uz trojke Pešakovića i Radovića razlika u rezultatu smanjena je na 51:56.
U poslednjih deset minuta gosti su ušli da suficitom od sedam poena 51:58. „Borac MS“ je pokušao da krene u sustizanje prednosti „Konstantina“ posle trojke Cvetkovića, ali usledio je period igre kad su obe ekipe bile neprecizne. Ipak, u poslednja tri i po minuta Nišlije su ušle sa viškom od deset poena koje su uspešno sačuvali.

U narednom kolu „Borac Mozzart Sport“ gostuje valjevskom „Metalcu“.