SEMINARI ZA UČENIKE U OKVIRU PROJEKTA „BE NATURE“
26. jun 2014
U okviru projekta BE NATURE– bolje gazdovanje lokacijama NATURE 2000, biće održani tematski seminari za decu školskog uzrasta.
Pre realizacije seminara u školama su realizovani tematski sastanci za učenike i profesore, na kome je prezentovan projekat. Nakon toga biće održani tematski seminari u zaštićenom području Ovčarsko – kablarska klisura. Seminari će biti jednodnevni a program seminara osmišljen je tako da se planirane radionice realizuju u prirodnom okruženju tj. Ovčarsko – kablarskoj klisuri. Radionice će se fokusirati na proučavanje vlažnih staništa, njihovih karakteristika i vrsta koje ih naseljavaju, sa posebnim akcentom na ptice.
Okvirno vreme realizacije ovih aktivnosti je početak školske 2014/2015 godine. Projektni tim planira da učešće u ovim aktivnostima uzmu sve škole sa teritorije grada Čačka.
Tematski sastanici su održani u vidu jednog školskog časa u Prehrambeno – ugostiteljskoj školi, Medicinskoj školi, Gimnaziji, Ekonomskoj i Tehničkoj školi u Čačku, na kojima je učenicima ove škole prezentovan projekat Be-Natur. Aktivnosti će biti nastavljene i u narednom periodu.
O autoru
Povezani sadržaji
Postavite komentar
You must be logged in to post a comment.