OTVOREN MEMORIJAL NADEŽDE PETROVIĆ
29. septembar 2014.
U subotu 27. septembra otvoren je 27. Memorijal Nedežde Petrović pod nazivom „Ko to tamo peva“. Na ovogodišnjem Memorijalu predstavljeni su radovi jedanaest umetnika, za čiju selekciju je zaslužan Dejan Sretenović, umetnički direktor Memorijala.
Od 27. septembra do 7. novembra u Umetničkoj galeriji „Nadežda Petrović“ i „Risim“ posetioci će imati priliku da pogledaju likovna ostvarenja i video instalacije 11 umetnika.
U okviru Memorijala održana je i panel diskusija: “Umetnost je top koji napreduje dok mu je cev okrenuta ka sopstvenim položajima”.
Pored umetnika – učesnika panela i članova žirija ovu manifestaciju posetili su i brojni umetnici, saradnici, novinari, raniji učesnici Memorijala, pored ostalih: umetnici Mrđan Bajić, Raša Todosijević, Uroš Đurić, Anica Vučetić, Bane Karanović, nekadašnji selektori Ješa Denegri, Una Popović, Miroslav Karić, Miodrag Krkobabić, Jelena Stojanović…
O autoru
Povezani sadržaji
Postavite komentar
You must be logged in to post a comment.