Nalazite se ovde:Naslovna » Спорт » ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ ЗА АК „ЧААК“ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ ЗА МЛAЂЕ ЈУНИОРЕ

ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ ЗА АК „ЧААК“ НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ ЗА МЛAЂЕ ЈУНИОРЕ

23. јануар 2017. године

Протеклог викенда у Београду је одржано првенство Србије у дворани у конкуренцији млађих јуниора.
Бриљантан наступ имало је четворо атлетичара „ЧААК“-а од којих су троје још увек пионири.
На овом такмичењу прве су наступ имале сестре Ивана и Невена Илић у трци на 60 м. Обе су имале одличан наступ ако се зна да су тек недавно почеле да тренирају после 15 – о дневне паузе, због здравствених проблема изазваних вирусом грипа. Трчале су квалификације у којима је Ивана лако победила у првој групи резултатом 7, 88, што је био најбољи резултат у квалификацијама и свега 0,12 сек. од личног рекорда. Невена је имала нешто слабији наступ и заузела је 3. место у групи у квалификацијама што није било довољно за финале па се на крају морала задовољити 10 – им местом.
У финалној трци Ивана Илић је заузела 2 место са заостатком 0,04 секунде иза првопласиране. Иначе Ивана Илић је још увек пионирка.

Велико изненађење приредила је друга пионирка „ЧААК“-а Сања Ђоковић у трци на 1500 м. Истрчавши чак 15 секунди боље време од свог „старог“ личног рекорда. Сања је забележила своју прву победу на првенству Србије.Самоуверен наступ са одличним резултатом 25, 66 Ивани је донео златну медаљу и титулу првакиње Србије у трци на 200 м.

Ивана Илић 1. место

У истој трци, наступила је Невена Илић која је заузела 7. место. Јака прехлада је Невену „оставила“ без медаље, али ће већ наредног викенда имати прилику за поправни на првенству Србије у дворани за ст. јуниорке.

Сања Ђоковић је и данас имала одличан наступ освојивши 2. место у трци на 800 м. Освајањем сребрне медаље свом граду и клубу донела је четврту медаљу са овог првенства Србије.

Огњен Николић је и данас имао одличан наступ у јуниорској трци на 800 м. И другог дана Огњен је био најмлађи учесник у трци, заузео је 8. место поправивши свој лични рекорд за 2 секунде.
Првог дана наступио је Огњен Николић у трци на 1500 м. Иако најмлађи такмичар Огњен је заузео одлично 6 место постигавши свој нови лични рекорд.

Други дан такмичења је обележио одличан наступ Иване Илић у трци на 200 м.