Nalazite se ovde:Naslovna » Спорт » Borac preokretom do velike pobede

Borac preokretom do velike pobede

SUPERLIGA SRBIJE 1.kolo: BORAC – RADNIČKI 2:1(0:1)

Gradski stadion, gledalaca 2500. Glavni sudija Majo Vujović(Novi Sad), pomoćnici Dejan Petrović(Kikinda) i Matija Olajoš Nađ(Subotica).

Strelci: Jevtović(60), Krstić(84) za Borac i Zemljanuhin u 37.minutu za Radnički,

Žuti kartoni: Mićić(Borac) i Tomić(Radnički).

BORAC: Bajić, Tanasin, Mutavdžić(Milojević), Jevtović, Mićić, Vukmirović(Krstić), Živković, Jovančić, Miletić, Vujaklija(Đerić) i Jablan.

RADNIČKI: Filipović, Petrović, D.Bulatović, Lakić Pešić, P.Bulatović, Tomić(Kolarević), Đuričković, Marjanović(Mrkić), Ašćerić(Pejčić), Jovanović i Zemljanuhin.

Veoma toplo i sparno vreme nije sprečilo igrače oba tima da se oduže brojnim gledaocima na premijeri. Radničkom je pripalo prvo, a Borcu drugo poluvreme, uz epilog da je ekipa Nenada Lalatovića upisala veoma vrednu pobedu na startu nove sezone.

Nišlije su otvoreno ušle u utakmicu i pokazale zašto su bili hit prolećne polusezone. Već u 3.minutu Jovanović centrira sa leve strane, a Marjanović slabo zahvata loptu glavom. Minut kasnije šutira Đuričković sa 25 metara, Bajić je na mestu.  10.minutu kapiten gostiju Jovanović topovski šutira za malo preko gola. U 13.minutu Marjanović šutira iz prve, Bajić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. U 25.minutu Bulatović sa 16 metara pogađa spoljni deo mreže. U 32.minutu beležimo i lep pokušaj Đuričkovića, ali je bajić ponovo siguran.

Bolju igru i inicijativu gosti krunišu u 37.minutu. Jovanović centrira sa leve strane, lopta stiže do Zemljanuhina koji lepim polu volej udarcem šalje loptu u levi donji ugao za zasluženih 0:1.

Prvu priliku za Borac beležimo u 40.minutu kada je Mutavdžić neprecizan iz dobre pozicije i sa samo nekoliko metara šlje loptu visoko preko gola. Dva minuta pre odlaska na odmor Živković izvodi slobodan udarac sa 30 metara, a lopta za malo prolazi pored desne stative gola Filipovića.

Usledio je i lepi performans navijačke grupe Mašinerija koja je obeležila deset godina postojanja uz podršku gledalaca sa zapadne tribine.

Nastavak utakmice donosi još veću borbu na terenu. Ulazak Milojevića itekako donosi živost u igru našeg tima, ali ponovo prvi prete gosti. U 46.minutu Bajić odlično zaustavlja neugodan udarac Bulatovića. U 58.minutu Đuričković šutira sa 15 metara, a Bajić je ponovo siguran.

Kazna za promašaje stiže goste nakon sat igre. Minijatura Milojevića uz desnu aut liniju, Jovančić centrira, a Jevtović glavom šalje loptu u mrežu Filipovića za izjednačenje i erupciju oduševljenja, 1:1.

Rezervista Kolarević je dobro uzdrmao prečku gola Borca sjajnim udarcem u 72.minutu. Lalatović sa klupe komanduje da se još jače krene u napad i pojačava ga Krstićem i Đerićem. U 73.minutu Mićić uz kontakt pokušava glavom. U 77.minutu Živković centrira sa leve strane, Milojević je u stoprocentnoj prilici, ali sa svega desetak metara prebacuje gol gostiju.

Pitanje pobednika je rešeno u 84.minutu. Jovančić šalje dubinsku loptu, gosti prave neuspelu ofsajd zamku, a Krstić prebacuje istrčalog Filipovića i svojim prvencem u crveno belom dresu donosi veliki trijumf, 2:1.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika, a gledaoci su nakon poslednjeg zvižduka odličnog arbitra Vujovića dugotrajnim aplauzom nagradili izabranike Nenada Lalatovića za dobru igru i prvu pobedu u prvenstvu.

“Mi smo u Čačak došli sa namerom da izborimo pozitivan rezultat. Bili smo na dobrom putu da to ostvarimo, ali smo propustili prilike da prelomimo utakmicu i pobedimo. Borac nas je u finišu surovo kaznio i ostaje da izvučemo pouke pred naredne utakmice“ – rekao je trener Radničkog Milan Rastavac.

“Čestitam igračima na velikoj borbi i zasluženoj pobedi. Takođe se zahvaljujem navijačima koji su prepoznali da nam je podrška neophodna pa su nam u nastavku dali vetar u leđa. Rekao sam da nas očekuje teška utakmica i tako je bilo. Nismo klonuli duhom nakon primljenog gola i u nastavku smo pokazali veliku psihološku snagu. Radnički je najmanje menjao sastav u pauzi, dok Borac ima sasvim novi tim. Zato je ova pobeda veoma bitna jer smatram da ćemo iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje. Veliki hendikep je predstavljalo neigranje Zeca, kome želim brz i uspešan oporavak. Bitna pobeda i zbog tri boda, ali i zbog sveukupne atmosfere u klubu i gradu“ – sijao je od zadovoljstva nakon debitantske pobede na klupi Borca Nenad Lalatović.