Nalazite se ovde:Naslovna » Спорт » BORAC POBEDIO ZASLUŽENO I UBEDLJIVO

BORAC POBEDIO ZASLUŽENO I UBEDLJIVO

Čačak, 13. septembar 2015.

SUPERLIGA SRBIJE 9.kolo: BORAC – NOVI PAZAR 3:0(1:0)

Gradski stadion u Čačku, gledalaca 1500. Glavni sudija Igor Stojilković(Zemun), pomoćnici Oliver Petrović(Niš) i Ivica Stojanović(Aleksinac).

Strelci: Miletić(25), Vujaklija(54) i Jevtović u 55.minutu za Borac.

Žuti kartoni: Tanasin, Jevtović(Borac), Protić i Damjanović(Novi Pazar).

Crveni karton: Protić(Novi Pazar) u 47.minutu.

BORAC: Bajić, Tanasin, Miletić, Jablan, Živković, Mićić, Jovančić, Milojević(Tomić), Knežević(Zorić), Vujaklija i Jevtović(Savić).

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović, Aškovski(Kostić), Todorović(Osmanagić), Vusljanin, Protić, Vuković, Radivojević(Šarac), Pavlović, Damjanović i Tintor.

Posle pet kola bez pobede, fudbaleri Borca su zasluženo i ubedljivo stigli do četvrtog trijumfa u sezoni. Izabranici Nenada Lalatovića su sa 3:0 savladali Novi Pazar u utakmici koja je mogla da zadovolji navijače našeg kluba.

Dugo je trebalo našim igračima da probiju bunker gostiju koji su u Čačak stigli sa željom da ostanu neporaženi.

Igrao se 25.minut kada je kapiten Živković sjajno izveo slobodan udarac sa leve strane, Miletić je odlično skočio i još bolje zahvatio loptu glavom, a ona odseda u levom gornjem uglu gola Zečevića za 1:0.

U finišu prvog poluvremena beležimo još tri zanimljive situacije pred golom gostiju. U 39.minutu Knežević šutira sa 16 metara, Zečević je siguran. U 41.minutu Jablan centrira sa leve strane, Jevtović u padu zahvata loptu glavom, a golman Novog Pazara je šalje u korner. Nakon udarca iz ugla koji izvodi Živković, Mićić je usamljen na petercu, ali šutira pravo u Zečevića, pa se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću Borca.

Početak drugog poluvremena je obeležio detalj koji je u velikoj meri odredio dalji tok meča. Protić u 47.minutu ruši sa leđa Vujakliju, a odlični arbitar Stojilković mu pokazuje opravdano drugi žuti karton i šalje ga u svlačionicu. Brojčanu prednost borac veoma brzo materijalizuje.

U 54.minutu Jevtović prodire po desnoj strani, kao na tacni upošljava Vujakliju, koji sa desetak metara zakucava loptu pod prečku Zečevićevog gola za 2:0.

Samo minut kasnije rešeno je pitanje pobednika. Ovoga puta Vujaklija je asistent, a Jevtović egzekutor za ubedljivih i zasluženih 3:0, što je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama.

Do kraja utakmice Borac propušta još nekoliko prilika, a trener Lalatović ukazuje šansu mladima Zoriću, Saviću i Tomiću. U finišu meča na aplauze na sceni dobija i golman Bajić koji je u par navrata sjajno intervenisao nakon odličnih udaraca nekadašnjeg igrača Borca Jovana Damjanovića.

“Čestitam Borcu na apsolutno zasluženoj pobedi. Primili smo gol iz prekida, a onda i na samom početku drugog poluvremena ostali sa igračem manje, posle nepromišljenog starta Protića. Borac je bio bolji i možda ostaje žal što nismo postigli bar počasni pogodak“ – rekao je trener gostiju Mladen Dodić.

“Igrali smo pod velikim imperativom jer ne znamo za pobedu već pet kola. Bili smo strpljivo do prvog gola koji smo dali na vreme. Potom je usledila stoprocentna šansa Mićića. Dogovorili smo se na odmoru kako treba da igramo u nastavku i čestitam igračima što su sve to ispoštovali. Brzo smo sa dva gola iskoristili igrača više i mirno priveli utakmicu kraju. Bitna pobeda koja nas vraća na jednu od pozicija koje vode u plej of što smo i postavili kao cilj“ – zadovoljan je bio trener Borca Nenad Lalatović.