Nalazite se ovde:Naslovna » Спорт » Javor zaustavio Borac

Javor zaustavio Borac

POLUFINALE KUPA SRBIJE: BORAC – JAVOR MATIS 1:1(0:0)

Gradski stadion u Čačku, gledalaca 2000. Glavni sudija Vlado Glođović(Vrbas), pomoćnici Dejan Petrović(Kikinda) i Dejan Potočan(Vršac).

Srtrelci: Vujaklija u 55. iz jedanaesterca za Borac i Docić u 62.minutu ioz jedanaesterca za Javor matis.

Žuti kartoni: Balabanović, Jovanović, Sotirović(Borac), Docić i gafurov(Javor Matis).

BORAC: Bajić, Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić, Balabanović(Milojević), Petraci(Bangura), Zec(Jovanović), Zorić, Vujaklija i Sotirović.

JAVOR MATIS: Đogatović, Josović, Docić(Švonja), Ađuru(Stojaković), Dražić, Gafurov(Zečević), Crnomarković, Miletić, Đokić, Milović i Gajić.

Fudbaleri Borca nisu uspeli da se po drugi put u devet decenija dugoj istoriji kluba plasiraju u finale Kupa Srbije. Zaustavio ih je Javor Matis, koji je zahvaljujući pobedi u prvom duelu u Ivanjici izborio plasman u finale.

Početak utakmice pripada gostima. Već u 2.minutu Dražić je u prilici, ali njegov udarac završava preko gola. U 11.minutu uzvraća naš tim. Vujaklija je za trenutak zakasnio što je bilo dovoljno Đogatoviću da interveniše. U 20.minutu ponovo u priliku ulazi Vujaklija, ali iskusni Milović sjajno interveniše i blokira udarac. Dva minuta kasnije prete gosti preko Josovića, lopta ide pored gola. U 28.minutu gosti propuštaju dve idealne prilike da stignu do vođstva. Najpre Đokić šutira sa deset metara, Bajić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Docić, Tanasin izbacuje loptu sa same gol linije. Uzvraća Borac preko Maslaća u 40.minutu, sali njegov udarac glavom završava pored stative. U poslednjim trenucima prvog poluvremena greši Ađuru, Balabanović topovski šutira sa ivice kaznenog prostora, a Đogatović vrhovima prstiju izbacuje loptu u klorner, pa se na odmor odlazi bez golova.

Nastavak utakmice donosi inicijativu našeg tima, rešenog da što pre postigne gol. U 47.minutu Zorić izvodi slobodan udarac, maslać je najviši u skoku, a Đogatović siguran. Par minuta kasnije pokušava ponovo Maslać “makazicama“. lopta ide visoko preko gola. U 55.minutu veliko slavlje na Gradskom stadionu.

Dubinska lopta je upućena ka Zoriću, Ađuru kasni, ruši ga, a Glođović pokazuje opravdano na belu tačku. Vujaklija je siguran, a Borac stiže do rezultata koji ga vodi u finale.

Radost naših igrača i navijača je trajala samo sedam minuta. U 62.minutu Docić zahvata loptu glavom, ona nakon toga pogađa u ruku Kostića, a Glođović ponovo opravdano pokazuje na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Docić, koji donosi slavlje za onaj deo tribina koji zauzimaju Ivanjičani, 1:1.

Borac sve karte baca na napad, a trener Stamenković vrši izmene. Takva igra za malo nije donela totalni rezultatski preokret. Josović u 73.minutu ulazi u dobru šansu, ali nakon dva “lažnjaka“ šalje loptu pored gola. Borac napada, ali se gosti grčevito i borbeno brane. U 83.minutu Maslać šutira sa 17 metara, lopta letri pored gola. U 87.minutu Zorić pada u kaznenom prostoru gostiju, Glođović se ovog puta ne oglašava. Minut nakon toga Dražić na suprotnoj strani izbija sam ispred Bajića, koji dobro interveniše. Poslednju priliku za gol ili bolje rečeno poslednji atak je delo kapitena Maslaća, ali njegov udarac završava preko gola. Poslednji zvižduk Glođovića označio je i početak velikog slavlja gostujućih igrača i navijača, zbog zasluženog i istorijskog plasmana u finale najmasovnijeg takmičenja.

“Mislim da smo zasluženo kroz ovaj dvomeč izborili plasman u finale. U prvoj utakmici smo bili bolji, a večeras smo disciplinovanom i borbenom igrom stigli do istorijskog plasmana. Ovaj uspeh posvećujem našem dugogodišnjem sekretaru Zoranu, koji na žalost nije sa nama“ – rekao je trener Javora Mladen Dodić.

“Čestitam Javoru na zasluženom plasmanu u finale. Kada se sabere svih 180 minuta, nedovoljno je jedno poluvreme koje smo bili bolji. Nismo uspeli da zadržimo prednost malo duže, već smo primili gol posle velike greške i tako rivalu dali podstrek da stigne do željenog rezultata“ – komentar je trenera Borca Ljubiše Stamenkovića.