Nalazite se ovde:Naslovna » Друштво » ОВОГОДИШЊИ РОД НЕКИХ ВРСТА ВОЋА МАЊИ И ДО 40 ОДСТО

ОВОГОДИШЊИ РОД НЕКИХ ВРСТА ВОЋА МАЊИ И ДО 40 ОДСТО

3. август 2016. године

Овогодишњи род неких воћних врста у Србији биће мањи и до 40 одсто због временских непогода које су током маја и јуна начиниле значајне штете у воћарству, речено је агенцији Бета у Привредној комори Србије (ПКС).

Како су навели у ПКС-у, постојећи ниво влаге у земљишту је сасвим довољна за завршетак зрења свих воћарских култура па би додатне количине падавина у наредном периоду само угрозиле род и умањиле квалитет.

У ПКС наводе да је због велике количине падавина, овогодишњи род јагода и трешњи мањи за 30 одсто у односу на 2015, док је род малина нарочито у Златиборском округу, где су град и јак ветар поломили родне гране мањи 40 одсто, а и квалитет плода те воћне врсте је лошији него претходне године.

O autoru

Broj objavljenih članaka : 25796

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top