Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 10. april 2022.
– SAOPŠTENJE ZA JAVNOST-
Na svim odeljenjima u okviru Opšte bolnice Čačak, koja su pretvorena u kovid odeljenja, hospitalizovano je 2 pacijenta. U respiratornom centru nema pacijenata, takođe nema pacijenata na respiratoru.
U protekla 24 časa nije bilo otpusta i prijema pacijenata.
Od 91 uzorka iz Čačka pozitivnih je 4, iz Gornjeg Milanovca od 66 uzoraka pozitivnih je 4, iz Lučana od 14 uzoraka pozitivnih nema i iz Ivanjice od 4 uzorka pozitivnih nema. Ukupno 8 pozitivnih od 175 uzoraka.
10.04. vakcinisano je 3 lica trećom dozom vakcine.
Za poslednja 24 časa u prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije nije bilo pregleda.
Komandant Štaba za vanredne situacije
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović
Rukovodilac Radnog timaDr Mihajlo Luković