ORGANIZOVANA PLANINARSKA ŠETNJA U OKVIRU PROJEKTA “OTVORI PLAVI KRUG”
Grupne šetnje, koje se realizuju kroz projekat „Otvori plavi krug“ u Beogradu, šire se i na druge gradove u Srbiji.
Čačak je prva stanica u kojoj je danas od Ovčar Banje organizovana planinarska šetnja za osobe sa dijabetesom, one koji su u riziku, gojazne, kao i za sve ljude koji žele da razvijaju zdrave životne navike.
Akcija je organizovana u saradnji sa Društvom za borbu protiv šećerne bolesti „Diabetes Melitus“ iz Čačka, Dijabetološkim savezom Srbije, Planinarskim društvom „Kablar“ i Planinarskim savezom Srbije.