Održana 6. trka za Biciklističku ligu Srbije za mlađe kategorije
19. avgust 2013.
U organizaciji Biciklističkog kluba „Borac“ i Biciklističkog saveza Srbije,u nedelju 18. 08. 2013. godine održana je VI trka za biciklističku ligu Srbije u biciklizmu za mlađe kategorije. Trka je održana na kružnoj stazi u selima Trbušani, Miokovci i Prijevor, gde je dužina jednog kruga bila 8 km.
U kategodiji mlađih kadeta koji su vozili 4 kruga-32 km, ekipa Borca osvojila je prvo mesto, a Kostić David na svojoj prvoj trci osvojio je drugo mesto. Stefan Sretenović bio je deveti, Vasojević Igor petnaesti i Zorić Matija šesnaesti. U generalnom plasmanu ekipa „Borac“ je na trećem mestu.
U kategoriji Kadeta koji su vozili 8 krugova-64 km, najbolje plasiran takmičar Borca bio je Tripković Nikola na 5. mestu, Petrović Aleksandar na 9. i Đukanović Jovan na 12. mestu. Ovi plasmani bili su dovoljni da Borac osvoji drugo mesto ekipno.
U kategoriji juniora koji su vozili 10 krugova – 80 km, takmičari Borca nisu ostvarili zapaženiji rezultat.
Ukupno je startovalo preko 100 takmičara iz 20 klubova.
Seniori Borca posle nekoliko nastupa na trkama u Evropi, vredno se pripremaju za veliku trku OKO BUGARSKE, koja se vozi od 01-05. septembra. To će biti poslednja provera pred predstojeće Svetsko prvenstvo koje se održava 28. septembra u Italiji.
O autoru
Povezani sadržaji
Postavite komentar
You must be logged in to post a comment.