Ivanjdanski kotlić u Donjoj Trepči
U čačanskom selu Donja Trepča, na lokaciji „Ruski grobovi“ održano je takmičenje u pripremanju riblje čorbe pod nazivom „Ivanjdanski kotlić 2013“.
Manifestaciju, koja se ove godine održava po prvi put, pokrenuli su zajednički staro i novo rukovodstvo Saveta MZ Donja Trepča.
Takmičenje, u kome se nadmetao veliki broj učesnika, svečano je otvorio pomoćnik gradonačelnika Čačka, Saša Obradović, koji je tom prilikom obećao da će lokalna samouprava pomoći da ovo ivanjdansko okupljanje postane tradicionalno.
Inače, na „Ruskim grobovima“ u Donjoj Trepči se do pred kraj osamdesetih godina na Ivanjdan održavao veliki narodni sabor. Godine krize prekinule su ovu narodnu tradiciju, koju Trepčanci uz pomoć grada Čačka pokušavaju da obnove.
O autoru
Povezani sadržaji
Postavite komentar
You must be logged in to post a comment.
