Nalazite se ovde:Naslovna » Društvo » POČELA ISPLATA PLATA U GORNJOMILANOVAČKOM DOMU ZDRAVLJA

POČELA ISPLATA PLATA U GORNJOMILANOVAČKOM DOMU ZDRAVLJA

11. februar 2015.

Posle dužeg perioda bez redovnih primanja dvadeset i sedam zaposlenih u Domu zdravlja, takozvanih neugovorenih radnika,  primilo je platu za januar mesec.

Prema rečima Gorice Petrović, načelnika Opštinske uprave i predsednika Radne grupe formirane od strane predsednika opštine Milisava Mirkovića, koja je Opštinskom veću i predložila mere u cilju prevazilaženja problema u poslovanju Doma zdravlja Gornji Milanovac, danas su isplaćene zarade za januar mesec lekarima, medicinskom i nemedicinskom osoblju koje je dobrovoljno zaključilo sporazume o reprogramu potraživanja koja imaju prema Domu zdravlja po osnovu neisplaćenih plata iz 2013. i 2014. godine. Prema ovim sporazumima zaostale plate biće isplaćene krajem ove i tokom naredne godine dok će svoje zarade počev od isplaćene januarske ubuduće redovno primati.

 Imajući u vidu da su se u međuvremenu još neki zaposleni u Domu zdravlja, a koji zarade takođe ne primaju iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, izjasnili da žele da zaključe sporazume o reprogramu potraživanja koja imaju prema Domu zdravlja, predsednik opštine Milisav Mirković i radna grupa su predložili Opštinskom veću da odobri dodatna sredstva i tako omogući i ovim licima redovna primanja.

O autoru

Broj objavljenih članaka : 26088

Postavite komentar

You must be logged in to post a comment.

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top