DAN DRŽAVNOSTI OBELEŽEN NA LJUBIĆU
15. februar 2016. godine
Grad Čačak je Dan državnosti obeležio polaganjem venaca na mestu na kome se odigrao znameniti Boj na Ljubiću 1815. godine, a ujedno je odata počast svim ratnicima i borcima čačanskog kraja palim za slobodu i nezavisnost Srbije.
Lovorove vence položilo je gradsko rukovodstvo, a kao predstavnik Narodne skupštine Republike Srbije, predsednica republičkog parlamenta Maja Goković.