Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 21. Avgust 2021.
– SAOPŠTENJE ZA JAVNOST-
Na svim odeljenjima u okviru Opšte bolnice Čačak, koja su pretvorena u kovid odeljenja, hospitalizovano je 27 pacijenata. U respiratornom centru smeštena su 2 pacijenta, nema pacijenata na respiratorima.
U protekla 24 časa bio je prijem 3 pacijenta, otpusta pacijenata nije bilo.
Od 114 uzoraka iz Čačka pozitivnih je 14, iz Gornjeg Milanovca od 37 uzoraka pozitivnih je 7, iz Lučana od 6 uzoraka pozitivnih nema i iz Ivanjice od 9 uzoraka pozitivnih nema. Ukupno 21 pozitivan od 166 uzoraka.
21.08. vakcinisano je 32 lica, 39 lica je revakcinisano a 136 lica primilo je treću dozu vakcine..
Za poslednja 24 časa u prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije bilo je 32 pregleda, od čega je 22 prva pregleda.
Komandant Štaba za vanredne situacije
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović
Rukovodilac Radnog timaDr Mihajlo Luković