Nalazite se ovde:Naslovna » Društvo » Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 27. Decembar 2021.

Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 27. Decembar 2021.

– SAOPŠTENJE ZA JAVNOST-  
Na svim odeljenjima u okviru Opšte bolnice Čačak, koja su pretvorena u kovid odeljenja, hospitalizovan je 21 pacijent.  U respiratornom centru smešteno je 7 pacijenata, 1 pacijent je na respiratoru. 
U protekla 24 časa bio je 1 prijem i otpust 2 pacijenta nije.
Na žalost, bilo je 2 egzitusa, G.M. (1962) iz Čačka (pozitivna) i  T.S. (1956) iz Čačka (pozitivna).

Od 210 uzoraka iz Čačka pozitivnih je 19, iz Gornjeg Milanovca od 93 uzorka pozitivnih je 12, iz Lučana od 20 uzoraka pozitivnih je 3 i iz Ivanjice od 46 uzoraka pozitivnih je 2. Ukupno 36 pozitivnih od 369 uzoraka.
27.12. vakcinisano je 152 lica, od toga 20 lica primilo je prvu dozu, 32 lica je revakcinisano, a 100 lica primilo je treću dozu vakcine.

Za poslednja 24 časa u prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije bio je 21 pregled, od čega je 13 prvih pregleda.

Komandant Štaba za vanredne situacije
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović
Rukovodilac Radnog timaDr Mihajlo Luković

O autoru

Broj objavljenih članaka : 25801

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top