USPEŠAN NASTUP KUD „ŠUMADIJA“ POVODOM JUBILEJA VOJSKE SRBIJE
17. april 2015. godine
Povodom proslave jubileja Dana Vojske Srbije – 23. aprila, u Kongresnoj dvorani Doma Garde izveden jednočasovni muzičko-scenski prikaz „Grm“ Kulturno-umetničkog društva „Šumadija“ iz Gornjeg Milanovca.
Prvu u nizu aktivnosti povodom jubileja Vojske Srbije i obeležavanja 200 godina od podizanja Takovskog ustanka organizovali su Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije u saradnji sa Savezom udruženja potomaka ratnika Srbije 1912-1920. godine.
Manifestaciji su prisustvovali državni sekretar u Ministarstvu odbrane Zoran Đorđević, načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković, v.d. pomoćnika ministra odbrane za ljudske resurse Miloš Janković, predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, kao i predstavnici Saveza.
Članovi KUD „Šumadija“ izveli su pesme i igre uz orkestar – slet pesama i igara Kačera, Carevac, Šljivik, pesme i igre Levča, Vašar u Takovu, zatim splet šumadinskih pesama, pesme i igre sa Rudnika i ostale.
Na kraju manifestacije državni sekretar Zoran Đorđević uručio je Plaketu Ministarstva odbrane predsedniku Saveza Ljubomiru Markoviću, za uspešnu saradnju, i Zahvalnicu Ministarstva odbrane predsedniku KUD „Šumadija“ Aleksandru Tuloviću, za uspešnu realizaciju aktivnosti povodom Dana Vojske Srbije.
O autoru
Povezani sadržaji
Postavite komentar
You must be logged in to post a comment.