Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 2. Septembar 2021.
– SAOPŠTENJE ZA JAVNOST-
Na svim odeljenjima u okviru Opšte bolnice Čačak, koja su pretvorena u kovid odeljenja, hospitalizovano je 35 pacijenta. U respiratornom centru smeštena su 3 pacijenta, od toga su 2 pacijenta na respiratorima.
U protekla 24 časa bio je prijem 4 pacijenta, otpust 4 pacijenta i jedan transport za Kruševac.
Na odeljenju pedijatrije trenutno je hospitalizovano dete PSR pozitivno.
Na žalost, bio je 1 egzitus, V.Z. iz Čačka (pozitivan).
Od 213 uzoraka iz Čačka pozitivnih je 45, iz Gornjeg Milanovca od 68 uzoraka pozitivnih je 15, iz Lučana od 40 uzoraka pozitivnih je 24 i iz Ivanjice od 88 uzoraka pozitivnih je 24. Ukupno 108 pozitivnih od 409 uzoraka.
01.09. vakcinisano je 49 lica, 58 lica je revakcinisano a 211 lica primilo je treću dozu vakcine.
Za poslednja 24 časa u prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije bilo je 44 pregleda, od čega je 31 prvi pregled.
Komandant Štaba za vanredne situacije
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović
Rukovodilac Radnog timaDr Mihajlo Luković