Izveštaj Radnog tima za praćenje širenja korona virusa na teritoriji grada Čačka za 19. Avgust 2021.
– SAOPŠTENJE ZA JAVNOST-
Na svim odeljenjima u okviru Opšte bolnice Čačak, koja su pretvorena u kovid odeljenja, hospitalizovano je 27 pacijenata. U respiratornom centru smešten je 1 pacijent, nema pacijenata na respiratorima.
U protekla 24 časa bio je prijem 8 pacijenata i otpust 1 pacijenta.
Na žalost, bio je 1 egzitus, M.P. (1933) iz Čačka (negativan).
Od 183 uzorka iz Čačka pozitivnih je 25, iz Gornjeg Milanovca od 34 uzorka pozitivnih je 6, iz Lučana od 19 uzoraka pozitivnih je 7 i iz Ivanjice od 28 uzoraka pozitivnih je 6. Ukupno 44 pozitivna od 264 uzorka.
18.08. vakcinisano je 57 lica, 67 lica je revakcinisano a 64 lica primilo je treću dozu vakcine..
Za poslednja 24 časa u prijemno – trijažnoj ambulanti Opšte bolnice Čačak, sa simptomima i znacima kovid infekcije bilo je 27 pregleda, od čega je 11 prvih pregleda.
Komandant Štaba za vanredne situacije
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović
Rukovodilac Radnog timaDr Mihajlo Luković