Nalazite se ovde:Naslovna » Nekategorizovano » Veterinarska inspekcija izvršila je vanredni inspekcijski nadzor u ugostiteljskim objektima – pečenjarama na teritoriji Grada Čačka.

Veterinarska inspekcija izvršila je vanredni inspekcijski nadzor u ugostiteljskim objektima – pečenjarama na teritoriji Grada Čačka.

Veterinarska inspekcija izvršila je vanredni inspekcijski nadzor u ugostiteljskim objektima – pečenjarama na teritoriji Grada Čačka i tom prilikom je neškodljivo poništeno ukupno 166 kilograma hrane životinjskog porekla zbog utvrđenih neusaglašenosti,saopštilo je Ministarstvo poljopirvrede. U spornim objektima nije bilo moguće utvrditi sledljivost jagnjećeg i prasećeg pečenja i sirovog svinjskog mesa, to jest nije bilo moguće utvrditi poreklo mesa i njegovog puta od klanice do pečenjare, a protiv odgovornih lica biće podneti zahtevi za prekršajnu prijavu.
Vanredna inspekcijska kontrola sprovedena je u 17 najvećih pečenjara na teritoriji Čačka, a biće nastavljena i u narednom periodu, navodi se u saopštenju.

O autoru

Broj objavljenih članaka : 26071

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top